Telli kontsert

Valige sobiv kontsert alljärgnevast nimekirjast ja kutsuge meid esinema! Laulu saadab kitarr, klaver, kannel või akordion.

Vanad inglise ja hispaania jõululaulud

Kestus – 1h

Need on inglaslikult elegantsed ja tantsulised palad. Vanimad jõululaulud on kogutud Inglise küladest juba 1426. aastal. Hispaania jõululaulud e villancicos said alguse 13.–15. saj Hispaania külades ja neis on äratuntavaid rahvamuusika elemente.

Vanad vene romansid

Kestus – 1h

19. saj pärinevad meloodilised põneva ajalooga vene romansid.

Valgre laulud ja hispaania muusika

Kestus – 1h

Lüüriline Raimond Valgre muusika kohtub temperamentsete Federico García Lorca lauludega.

Vivaldi aariad

Kestus – 30 min

Vivaldi aariaid iseloomustab teatraalsus ja virtuoossus.

Hispaania muusika

Kestus – 1h

Manuel de Falla, Fernando Obradorsi ja Frederico García Lorca lauludes on rahvamuusika sugemeid, rohkeid virtuoosseid muusikalisi kaunistusi e. melisme ning temperamentse hispaania tantsu elemente, ettearvamatust ja särtsakust.        
     

Sefardi ja klezmer muusika 

Kestus – 40 min

Juudi rahvamuusika on saanud mõjutusi nendelt rahvastelt, kelle hulgas nad on elanud. Kagu‑Euroopas elavate ashkenazi juutide muusikatraditsiooni märgib rõõmsameelne ja kiire klezmer. Traditsiooniselt on klezmer’it mängitud juudi pulmades ja usupidustustel. Sefardi kogukonna juudid on pärit Hispaaniast ja Portugalist ning nende muusikat esitatakse ladino keeles, mis on segu heebrea ja vana-hispaania keelest.


Esita tellimus